el. paštas: info@teisesprofesionalai.lt, tel. +37060907304

Juridinio asmens pavadinimo keitimas


Change-CompanyNusprendus pakeisti juridinio asmens pavadinimą, šio asmens dalyviai (akcininkai, dalininkai ar pan.) susirinkime priima sprendimą pakeisti juridinio asmens pavadinimą.

Vadovaujantis Civilinio kodekso 2.43 str. juridinis asmuo prieš pakeisdamas savo pavadinimą privalo apie tai pranešti viešai vieną kartą (įstatuose/nuostatuose nurodytame šaltinyje) arba pranešti visiems juridinio asmens kreditoriams raštu. Jeigu pasirenkamas antrasis variantas (pranešti visiems kreditoriams raštu), tokiu atveju taip pat sudaromas ir kreditorių sąrašas. Visais atvejais išsaugomi įrodymai apie pranešimus.

Jeigu juridinis asmuo neįvykdo pareigų, nurodytų aukščiau, jam tenka su nepranešimu apie pavadinimo pakeitimą susijusių neigiamų pasekmių atsiradimo rizika.

Juridinio asmens pavadinimas keičiamas keičiant steigimo dokumentus (įstatus, nuostatus ar pan.), kurie registruojami juridinių asmenų registre tik tada, kai įvykdyti aukščiau nurodyti reikalavimai. Pakeistus juridinio asmens  steigimo dokumentus tvirtina notaras.

Juridinis asmuo gali kreiptis į juridinių asmenų registrą dėl numatomo suteikti juridinio asmens naujojo pavadinimo laikino įtraukimo į juridinių asmenų registrą.


Griežtai draudžiama www.teisesprofesionalai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti www.teisesprofesionalai.lt medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti www.teisesprofesionalai.lt kaip šaltinį.Comments are closed.